O autorze

Cześć, nazywam się Maciej Winnicki i od 2015 r. pracuję z serverless. Najpierw tworząc narzędzia do budowania architektur serverlessowych m.in. Apex, Event Gateway oraz Serverless Framework. Następnie budując produkcyjne aplikacje m.in. w Grupie OLX.

Jestem programistą z ponad 10-letnim doświadczeniem. Pracowałem m.in. w Allegro i Serverless Inc. Aktualnie pracuję jako Engineering Manager w Grupie OLX.

O blogu

Jestem przekonany, że korzystanie z wysoko zarządzanych usług chmurowych zwiększa produktywność programistów. Pozwala budować oprogramowanie szybciej, lepszej jakości, jednocześnie obniżając koszty infrastruktury. Dlatego głównym celem, jaki sobie postawiłem tworząc tego bloga, jest promowanie serverless w Polsce. Głównie w kontekście AWS, ponieważ z tą chmurą pracuję na co dzień.

nowa chmura jest blogiem opisującym to, w jaki sposób budować aplikacje i architektury serverless. Piszę m.in. o tym jakie narzędzia wybierać, jakie są najlepsze praktyki oraz jak zarządzać produkcyjnymi systemami. Nie zabraknie też informacji o nowościach i na pewno nie zabraknie wpisu o tym, dlaczego "serverless" jest tragiczną nazwą.